Шукайте спершу Царство Боже
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 116

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 30.04.2024, 00:45

Головна » 2013 » Березень » 1 » пристрасть
18:16
пристрасть

ПРИСТРАСТЬ

       Святі отці вчать: «Пристрастю називають таку схильність до вчинків, і таку дію, що довгий час криючись у душі, за допомогою звички, переходять в єство її. Людина доводить душу до такого стану добровільно, із охотою, і частим гріховним помислом зігріває і виховує серце – так створюється звичка».

       Відповідно до вчення святих отців, пристрасті – це не сторонні сили, що прийшли ззовні, які ми повинні викорінювати, а це ушкоджені енергії душі, що потребують перетворення.

       Пристрасть – останній етап у розвитку гріха. При повторенні вона (пристрасть) набирає сили і заволодіває людиною. В аскетичному богослів’ї пристрасть визначається як протиприродне спрямування сил душі.

       Святі отці називають вісім головних пристрастей, що, у свою чергу, мають різновидності:

       1) Черевоугодництво;  2) Блуд;  3) Сріблолюбство;  4) Гнів;  5) Відчай;  6) Зневіра;  7) Марнослів’я;  8 ) Гордість.

       Такі є назви хвороб, що гублять душу людини – вісім пристрастей. Яка з них домінує – це вже залежить від обставин. Цікаво зауважити, що коли одна з пристрастей бере верх, інші відступають, відходять на другий план, хоча і не щезають зовсім. Так грошолюб не піде в будинок розпусти, де зможе віддатися блуду, тому що за це задоволення треба платити. І не буде об’їдатися, томущо їжа теж коштує грошей. Пригадаймо собі популярні літературні образи скнар, що, маючи скрині з золотом, відмовляли собі і своїм близьким у необхідному, обмежували себе в їжі і в одязі. Гроші для них перетворилися в самоціль. І в реальному житті часом спостерігаєш, як людина перестає заробляти гроші, щоб жити , а усе своє життя присвячує придбанню грошей. Блудник же, навпаки, готовий жертвувати грошима і часом заради блуду. А писана красуня, одержима бажанням подобатися, готова всіляко ущемляти себе в їжі, щоб не зіпсувати фігури. А от взяти хоча б гнівливу людину, що, піддаючись пориву гніву, нерідко чинить собі ж на шкоду. Вона позбавляється роботи, дружини (чоловіка), кар’єри, приносить все це в жертву своїй пристрасті. Але поки ні одна з пристрастей не здобула перемоги, то всі разом тісняться в душі людини, віддаляючи її від Бога. Для кожної пристрасті існує гарне прикриття, своєрідна яскрава, колоритна обгортка, що викликає замилування, а то і заздрість у навколишніх. Так, ласун з гордістю називає себе гурманом; блудник говорить про велику і світлу любов, або навпаки, про свою чоловічу гідність (жіночу привабливість); грошолюба шанують як людину, що нажила статок власною працею; у гнівливому бачать людину незалежну або правдолюбця; одержимого сумом вважають відповідальним і серйозним; зневіреного, що тікає з дому – відважним і вірним товаришем; людину марнолюбну вихваляють за завзятість, за те, що він багато чого домігся; а гордість у повсякденних своїх проявах вважається чи не головною чеснотою людини.

       Гарні обгортки пристрастям необхідні тому, що людина, будучи від природи доброчесною, так чи інакше тягнеться до добра і краси. Якщо демон – спокусник покаже своїй жертві справжнє обличчя пристрасті, то жертва з жахом відсахнеться від спокуси. Багато хто з нас здригається від огиди, взнавши про різні види сексуальних збочень. Але ми самі – це інша справа, наші дрібні похітливі жадання здаються нам гарними і дуже привабливими. Саме в цьому і криється справжнє підступництво демонів; адже навіть найстаранніший скнара колись був просто ощадливим, а найзапекліший збоченець колись виділявся великою влюбливістю.

                                                                             митрофорний протоієрей Ігор Хай.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ ІНТЕРНЕТ САЙТУ Φιλαδέλφεια ПОДАНО СВЯЩ. Іваном Голубом.

Переглядів: 495 | Додав: oivanholub | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Сайт створено у системі uCoz